Najlepsze gry planszowe

Producenci

Facebook


Kimono


55,90PLN


Kategoria wiekowa:10+
Czas gry:30 min
Liczba graczy:2 - 4
Podkategorie:
 • Gra Karciana

 • Kto wykaże się największą subtelnością i talentem?
  Co 5 lat w Japonii organizowany jest niezwykły konkurs orientalnej sztuki elegancji, w którym mogą rywalizować wszystkie młode kobiety z Cesarstwa.

  Po pokonaniu rywalek w poszczególnych prowincjach, ostatni etap rozgrywany jest pomiędzy finalistkami na dworze samego Cesarza. Aby zwyciężyć w konkursie i wkraść się w łaski władcy, młode kobiety muszą układać tkaniny z wyjątkową subtelnością i stworzyć najbardziej okazałe i oryginalne kimono.

  Ta pięknie ilustrowana gra autorstwa Hinaty Origuchi'ego pozwala graczom wcielić się w twórczynie tradycyjnego, japońskiego kimona.

  Gra Kimono jedynie pozornie wydaje się być prosta. Cóż trudnego bowiem jest w zbieraniu odpowiednich kart tak, aby pasowały do mojego wzoru? Otóż nawet samo zebranie odpowiednich kart nie będzie proste. Po pierwsze, każdy z Graczy będzie starał się zebrać elementy pasujące do jego wzoru, ponadto nie ma możliwości dowolnego dobierania kart.

  Ważnym istotnym elementem rozgrywki jest kolejność dobierania kart, a także to, że możemy w trakcie gry tworzyć kilka różnych kolekcji. Gra zapewni rozrywkę zarówno dla doświadczonych Graczy z uwagi na wiele różnych możliwości, jak i dla tych początkujących ze względu na prostą mechanikę i piękne wydanie.
  • Producent: Hobbity


  Powiązane produkty