Najlepsze gry planszowe

Producenci

Facebook


Andromeda


151,00PLN


Kategoria wiekowa:14+
Czas gry:60 min
Liczba graczy:3 - 5
Podkategorie:
 • Budowa Terytorium
 • Eksploracja Kosmosu
 • Science-Fiction

 • Daleka przyszłość. Ludzkość dawno wyginęła, a jej miejsce zajęły liczne nowe rasy, które przybyły z przeróżnych zakątków wszechświata lub wyewoluowały z mieszkańców układu słonecznego. Pokój we wszechświecie utrzymywany jest przez Galaktyczną Radę Starszych, która pilnuje, aby wszelkie sytuacje konfliktowe były gaszone w zarodku. Jednak to tylko pozory – każda rasa dąży do wynalezienia technologii i zdobycia wiedzy, które pozwolą jej na przejęcie ostatecznej kontroli nad wszechświatem.

  Nagle, na radarach pojawia się ogromny statek, którego sygnał rozpoznawczy nie pasuje do żadnego ze znanych schematów. Wielokrotne próby kontaktu także pozostają bez odzewu, a obserwatorzy raportują o licznych uszkodzeniach jednostki i sugerują, że może to być wrak statku należącego do starożytnej cywilizacji. Świadczyć o tym ma między innymi widoczna na burtach nazwa „Andromeda”, tak daleka od wszelkich oznaczeń stosowanych obecnie.

  Władcy poszczególnych ras, widząc możliwość zdobycia antycznej technologii, która może przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę, palą się do zorganizowania wyprawy badawczej. Jednak Galaktyczna Rada Starszych decyduje, że jednostka zostanie zbadana przez wspólną wyprawę złożoną z przedstawicieli różnych ras.

  Wielki dzień nadszedł- w kierunku Andromedy wyruszają mniejsze i większe jednostki z badaczami. Wszystkim przyświeca ogólny cel zbadania starożytnego statku, jednak każda rasa ma swoje własne cele, które niekoniecznie muszą być tożsame z tym, co chcą osiągnąć inni.

  Wyścig po wiedzę właśnie się rozpoczął!
  • Producent: Galakta


  Powiązane produkty