Najlepsze gry planszowe

Producenci

Facebook


CATAN - Szybka Gra Karciana


34,00PLN

 Brak w magazynie 
Kategoria wiekowa:10+
Czas gry:30 min
Liczba graczy:2 - 4
Podkategorie:
 • Budowanie Miasta
 • Gra Karciana

 • Catan: Szybka gra karciana wraca do sklepów w nowej, poprawionej odsłonie! Już w przyszłym tygodniu będziecie mogli kupić nową edycję karcianej wersji popularnego Catanu. Wybierzcie się na wyprawę i zbudujcie wspaniałe miasta na tajemniczej wyspie, obfitej w zasoby naturalne.

  Bogać się
  W Catanie: Szybkiej grze karcianej każdy gracz zaczyna z jedną osadą, jedną drogą i trzema losowymi kartami surowców. Karty surowców będą potrzebne graczom, aby wybudować kolejne osady, rozbudowywać je do miast, które następnie mogą ulepszać, wytyczać nowe drogi i rekrutować rycerzy. Surowce można pozyskiwać na kilka sposobów, w tym rozbudowując osady do miast, wymieniając się z innymi graczami oraz po prostu dobierając dwie karty na koniec rundy (więcej, jeśli gracz ma rycerzy).

  Handluj
  Aby prowadzić wymianę surowców z innymi graczami, należy wybudować drogi. Za każdą aktywną drogę, która leży przed graczem, może on wymienić jedną kartę z talią, z rynkiem lub z innym graczem. Nie jest to jednak zwykła wymiana – w tej transakcji gracz posiadający drogę ma przewagę. Gracz losuje z zakrytej ręki wybranego przez siebie przeciwnika maksymalnie tyle kart surowców, ile ma przed sobą dróg. Następnie oddaje mu taką samą liczbę kart. W ten sposób może oddać mu nawet karty, które mu zabrał.

  Buduj
  Ostatecznym celem gry, jest zebranie dziesięciu punktów zwycięstwa. Gracz, który podczas swojej kolejki zgromadzi 10 punktów, wygrywa grę i zostaje najlepszym osadnikiem. Gracze zdobywają punkty za budowanie dróg, osad, rozwijanie miast i rekrutowanie rycerzy. Aby łatwo można było policzyć punkty w każdej turze, na kartach są one zaznaczone symbolem wschodzącego słońca, znanego z okładki gry Catan.

  Wygrywaj
  Jeśli szukasz szybkiej, przyjemnej gry, w którą możesz zagrać z każdym – kup Catan: Grę karcianą. Przyjazne zasady, piękne grafiki i ciekawy system gry zapewni wam wiele miłych doświadczeń. Catan: Gra planszowa w sklepach już w przyszłym tygodniu!
  • Producent: Galakta


  Powiązane produkty