Najlepsze gry planszowe

Producenci

Facebook


CATAN - Pomocnicy z Catanu


21,00PLN

 Brak w magazynie 
Kategoria wiekowa:10+
Czas gry:90 min
Liczba graczy:3 - 6
Podkategorie:
 • Budowanie Miasta
 • Negocjacja
 • Rozszerzenie
 • Dodatek do gry:

  Catan: Gra planszowa

  Catan: Gra planszowa

  Catan - Pomocnicy z Catanu
  Nowy scenariusz o nazwie Pomocnicy z Catanu to niewielkie pudełeczko, w którym kryją się karty znacząco urozmaicające rozgrywkę.

  Pomocnicy z Catanu to 10 tekturowych, pięknie ilustrowanych, dwustronnych kart, które można wykorzystać w grze podstawowej Catan, jak i z dodatkiem Żeglarze (jedno pudełeczko pomocników w zupełności wystarczy w rozgrywkach do 6 graczy).

  Zasady są bardzo proste - na początku gry należy utworzyć talię kart pomocników, zwróconych awersem do góry. Z tej talii, każdy gracz, który wybuduje swoją drugą osadę, będzie mógł dobrać wierzchnią kartę. Każda z dziesięciu kart jest inna i zapewnia unikalne zdolności. Po aktywowaniu zdolności z karty, należy ją obrócić na drugą stronę, a po wykorzystaniu umiejętności opisanej z drugiej strony, można ją wymienić na inną ze stosu pozostałych w talii kart.

  Karty, przedstawiające postaci zamieszkujące wyspę Catan, zapewniają przeróżne korzyści: Hildegarda wspiera biednych i pozwala Ci dobrać jedną kartę surowca od gracza, który ma więcej punktów zwycięstwa od Ciebie, Joanna pomaga korzystniej wymieniać karty surowców w banku, Ludwik pozwala przenieść jedną końcową drogę w inne miejsce.

  Dodatkowo każda z postaci ma także dodatkową zdolność opisaną na rewersie.

  Pomocnicy z Catanu wprowadzają do gry powiew świeżości, nie komplikując przy tym rozgrywki. Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagany jest Catan: Gra planszowa
  • Producent: Galakta


  Powiązane produkty